Description










| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Nominal Voltage | 14.8 V |
| Compatible Drone Brand | ZLL |
| Size | 4s |
| Package | Yes |
| Weight | 180g |
| Model Number | 14.8V 1550mAh 100c |
| Brand Name | Teranty |
| Battery Type | Li-ion |
| Certification | CE |
| Drones Accessories Type | Digital Battery |
| Model 1 | 4s/14.8V BATTERY |
| Model 2 | TATTU FUNFLY BATTERY |
| Model 3 | FPV BATTERY |
| Color | 1550mAh 1Pcs, 1550mAh 3Pcs |
Reviews
There are no reviews yet.