Description




















| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Quantity | 1 pcs |
| Is Electric | Lithium Battery, No Battery, Nickel Battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Plastic Type | ABS |
| For Vehicle Type | Cars |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery Charging Units |
| Material | Plastic |
| Brand Name | abay |
| Recommend Age | 12+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | None |
| Model Number | S680 |
| Power | MAX 80W |
| Charge Current | 0.5A/1A/3A/5A/6A |
| type | rc charger |
| features | lipo charger |
| features 1 | nimh charger |
| Color | With 15V6A Adapter, Only S680 Charger |
Reviews
There are no reviews yet.