Description









100 in stock









| Weight | 0.396 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 8 cm |
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Screws |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Size | 100x120x58 mm |
| Technical parameters | KV1100 |
| Model Number | ISDT T8 BattGo |
| For Vehicle Type | Helicopters |
| Tool Supplies | Other |
| Four-wheel Drive Attributes | Other |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery Charging Units |
| Upgrade Parts/Accessories | Other |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Composite Material |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
Reviews
There are no reviews yet.