Description


















| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 8 cm |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Screws |
| Technical parameters | KV1100 |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Tool Supplies | Assembled class |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Remote Control Peripherals/Devices | Remote Controller |
| Upgrade Parts/Accessories | Hydraulic Transmission Box |
| RC Parts & Accs | Motor Components |
| Material | Composite Material |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Color | 1pcs 2400kv 1.5mm, 1pcs 2400kv 5mm, 1pcs 3400kv 1.5mm, 1pcs 3400kv 5mm |
Reviews
There are no reviews yet.