Description
Propeller Diameter: 3.5 inch
Pitch : 2.8
Blades : 3
Material : Poly Carbonate
Weight : 1.7g
Hub Diameter : 10.5mm
Hub Thickness:6mm
Shaft :5mm
Adaptor Rings : NO
Includes
8 x CW HQProp 3.5X2.8X3 Grey
8 x CCW HQProp 3.5X2.8X3RGrey



Propeller Diameter: 3.5 inchPitch : 2.8Blades : 3Material : Poly CarbonateWeight : 1.7gHub Diameter : 10.5mmHub Thickness:6mmShaft :5mmAdaptor Rings : NOIncludes8 x CW HQProp 3.5X2.8X3 Grey8 x CCW HQProp 3.5X2.8X3RGrey
100 in stock
Propeller Diameter: 3.5 inch
Pitch : 2.8
Blades : 3
Material : Poly Carbonate
Weight : 1.7g
Hub Diameter : 10.5mm
Hub Thickness:6mm
Shaft :5mm
Adaptor Rings : NO
Includes
8 x CW HQProp 3.5X2.8X3 Grey
8 x CCW HQProp 3.5X2.8X3RGrey



| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Package | Yes |
| Weight | 0.2kg |
| Model Number | HQProp 3.5X2.8X3 |
| Compatible Drone Brand | GoPro |
| Brand Name | Skyzone |
| Origin | Mainland China |
| Drones Accessories Type | PROPELLER |
| Certification | CE\, FCC |
Reviews
There are no reviews yet.