Description

100 in stock

| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Model Number | 1550mAh 6S 150C |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Tool Supplies | Assembly Category |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Metal |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y\, 3-6Y\, 6-12Y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
Reviews
There are no reviews yet.