Description





100 in stock





| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 6 cm |
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | Lithium Battery |
| Is it battery/power supply | Y |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | Yes |
| Size | 6.5mm x 17mm x 60mm |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | FPV Drone |
| For Vehicle Type | Helicopters |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Metal |
| Brand Name | FT.BURST |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
Reviews
There are no reviews yet.