Description








| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Is Electric | Lithium Battery |
| Brand Name | VSVAW |
| Tool Supplies | Battery |
| Size | ABOUT 61*11.5*6.5mm |
| Material | Composite Material |
| Technical parameters | value 2 |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Wheelbase | Screws |
| Quantity | 1 pcs |
| Recommend Age | 14+y |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Certification | CE |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| Model Number | 3.8V 380MAH 60C |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Color | A30 BT2.0, A30 BT2.0#2 |
Reviews
There are no reviews yet.