Additional information
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 cm |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Upper Shell |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | Y |
| Is Batteries Included | No |
| Size | 108*105* 76mm |
| Technical parameters | KV1100 |
| Model Number | HOTA D6 Pro |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Material | Composite Material |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Color | Black, Gray |












Reviews
There are no reviews yet.