Description
FlySky Tr8B Dual Antenna Bidirectional Transmission 3rd Generation Protocol Receiver Adapted to NB4 PL18 AFHDS Remote Control






FlySky Tr8B Dual Antenna Bidirectional Transmission 3rd Generation Protocol Receiver Adapted to NB4 PL18 AFHDS Remote Control
100 in stock
FlySky Tr8B Dual Antenna Bidirectional Transmission 3rd Generation Protocol Receiver Adapted to NB4 PL18 AFHDS Remote Control






| Weight | 0.100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 4 cm |
| Technical parameters | value 2 |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Brand Name | XINQIRC |
| Model Number | Tr8B |
| Size | 19.5mmx14.6mmx3mm |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Quantity | 1 pcs |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Material | Composite Material |
| Tool Supplies | Assembled class |
| Remote Control Peripherals/Devices | RECEIVERS |
| For Vehicle Type | Cars |
| RC Parts & Accs | RECEIVERS |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Reviews
There are no reviews yet.