Description








































































| Weight | 0.890 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 23 × 14 cm |
| Brand Name | HawkSpeed |
| Recommend Age | 14+y |
| Is Electric | Lithium battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Model Number | HBX2192/2193/2195 |
| Power Source | Lithium Battery |
| Wheelbase | 190MM |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Certificate Number | RE-18052102 |
| Dimensions | 110*50*29 mm |
| Remote Distance | 100M |
| Type | Car |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:18 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | Remote Control |
| Charging Voltage | NA |
| Design | Cars |
| Warning | please read the manual before use |
| Control Channels | 3 channels |
| Choice | yes |
| Color | HBX2192, HBX2193, HBX2195 |
Reviews
There are no reviews yet.