Description




















| Weight | 1.250 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 20 × 17 cm |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y |
| Is Electric | No Battery |
| Is Batteries Included | No |
| Material | Metal, Plastic, Rubber |
| Throttle servo | As Description |
| Torque | As Description |
| Model Number | AX8560 |
| Controller Mode | MODE1 |
| Wheelbase | As Description |
| Certification | CE |
| Tire Track | As Description |
| Dimensions | 26*13*12CM |
| Remote Distance | 50-60m |
| Type | Car |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:18 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Features | Remote Control |
| Power | As Description |
| Charging Voltage | 7.4v 2s 500mah |
| Design | Cars |
| Warning | No color box packaging |
| Warranty | 30 days |
| Control Channels | 4 channels |
| Steering servo | As Description |
| Flight Time | 20-25 minutes |
| Color | AX8560 orange 1B, AX8560 silver 1B |
Reviews
There are no reviews yet.