Description






























| Weight | 1.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Recommend Age | 14+y |
| Is Electric | Lithium battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Controller Mode | MODE1 |
| Certification | CE |
| Remote Distance | 100m |
| Type | Car |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller |
| Remote Control | Yes |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Features | Remote Control |
| Flight Time | 10-30min |
| Choice | yes |
| Color | Blue Orange RTR, Purple Green RTR, White RTR |
Reviews
There are no reviews yet.