Description
n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n
n
n































n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n n
999 in stock

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n
n
n































| Weight | 1.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 17 × 20 cm |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | Lithium battery |
| Origin | Mainland China |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal\, Plastic\, ABS |
| Model Number | LD1296 |
| Certification | CE |
| Dimensions | 15*38*17.6CM |
| Remote Distance | 20m |
| Type | Car |
| Package Includes | Original Box\, Batteries\, USB Cable\, Operating Instructions\, Remote Controller |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:12 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | Yes |
| Features | Remote Control |
| Design | Cars |
| 1 | LD1296 rc |
| 2 | LD1296 rc car |
| 3 | rc cars |
| 4 | rc drift car |
| 5 | rc cars mini |
| 6 | rc cars high speed |
| 7 | Remote control car toy |
| 8 | Birthday gift |
| 9 | Halloween gift |
| 10 | Christmas gift |
| Color | LD1296 |
Reviews
There are no reviews yet.