Description
n
n

n

n

n

n

n

n

n

n

n
n









n n n n n n n n n n n n
999 in stock
n

n

n

n

n

n

n

n

n

n
n









| Weight | 2.450 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 21 × 14 cm |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | Lithium battery |
| Origin | Mainland China |
| Material | Metal\, Plastic\, PVC |
| Model Number | MJX14209 |
| Wheelbase | 198mm |
| Certification | CE |
| Tire Track | 177mm |
| Dimensions | 32*21*14cm |
| Remote Distance | 120M |
| Type | Car |
| Package Includes | Original Box\, Remote Controller\, Batteries\, Operating Instructions\, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:14 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | Yes |
| Features | Remote Control |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Design | Cars |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 15minutes |
| 1 | MJX 14209 |
| 2 | MJX14209 |
| 3 | rc car |
| 4 | rc cars 4wd |
| 5 | rc drift car |
| 6 | rc cars high speed |
| 7 | toy car remote control |
| 8 | Remote control car |
| 9 | Remote control drift car |
| 10 | Remote control car mini |
Reviews
There are no reviews yet.