Description
























































| Weight | 1.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 21 × 16 cm |
| Brand Name | NONE |
| Recommend Age | 14+y |
| Is Electric | Lithium battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Model Number | k5 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Wheelbase | 139mm |
| Certification | CE |
| Dimensions | 253*128*129mm |
| Remote Distance | 30 meters |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, Operating Instructions, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:24 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | Remote Control |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Design | Dirt Bike |
| Warning | fire |
| Flight Time | 20 minutes |
| type | Wireless remote control |
| brand | FMS |
| country of origin | Chinese Mainland |
| For the crowd | no limit |
| Featured Features | 1: 24 Chevrolet K5 Blazer Retro Simulation Pickup Model |
| Is it imported | domestic |
| package | color box |
| Model brand | Toyota |
| Remote control method | handle |
| 3C configuration category | Toys for children aged 14 and above |
| colour | K5RTR Orange [comes standard with 1 piece, 2S 380mAh], K5RTR brown [comes standard with 1 piece, 2S 380mAh], K5RTR black [comes standard with 1 piece, 2S 380mAh] |
| proportion | 1:24 |
| Applicable age | Youth (15-35 years old) |
| Color | RTR Orange, RTR black, RTR brown |
Reviews
There are no reviews yet.