Description




















































| Weight | 1.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | FMS |
| Recommend Age | 14+y |
| Is Electric | Lithium battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Certification | CE |
| Dimensions | 42x17x17cm |
| Remote Distance | 30m |
| Type | Car |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:18 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Features | Remote Control |
| Design | Cars |
| Flight Time | 30min |
| brand | FMS |
| Featured Features | 1: 18 FCX18 Chevrolet K10 Mini Two speed Mechanical Transmission Remote Control Toy Climbing Car |
| package | color box |
| Toy material | metal |
| Color | Black, RED, Yellow |
Reviews
There are no reviews yet.