Description


















| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 6 cm |
| Is Electric | Lithium Battery |
| Is it battery/power supply | Y |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | Yes |
| Size | 6mm x 18mm x 66mm |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | Tiny6 ITiny7 |
| For Vehicle Type | Helicopters |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Metal |
| Brand Name | FT.BURST |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
| Color | 6PCS with A30 Cable, 6PCS with A30 Plug |
Reviews
There are no reviews yet.