Description


















| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 6 cm |
| Quantity | 1 pcs |
| Is Electric | Lithium Battery |
| Wheelbase | Screws |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Size | 82*42*32mm |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | ToolkitRC M4 |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery Charging Units |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Metal |
| Brand Name | Mitoot |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Color | M4, M4 with SC100 |
Reviews
There are no reviews yet.