Description
















| Weight | 0.81 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 3 cm |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Size | as show |
| Technical parameters | KV1100 |
| Model Number | ISDT D2 200W Charger |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Tool Supplies | Assembly Category |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Remote Control Peripherals/Devices | Remote Controller |
| Upgrade Parts/Accessories | D2 200W |
| RC Parts & Accs | Charger |
| Material | Composite Material |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Color | EU Plug, US Plug |
Reviews
There are no reviews yet.