Description


















| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Is Electric | Lithium Battery |
| Quantity | 3 |
| Wheelbase | Upper Shell |
| Is it battery/power supply | Y |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | Yes |
| Size | 6*17*60mm |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | 1S 3.8V 530mAh 90C |
| For Vehicle Type | Helicopters |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Composite Material |
| Brand Name | Teranty |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
| Plug type | PH2.0 / A30 |
| Color | 3Pcs A30, 3Pcs PH2.0 |
Reviews
There are no reviews yet.