Description















n
n
n n
98 in stock















n
n
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 28 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Equipped with Aerosol Spray System/Equipment Capacity | '- |
| Anti-wind Ability | '- |
| Drone Weight | '- |
| Takeoff Weight | '- |
| Transit Time (Days) | '- |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Operator Skill Level | Beginner\, Intermediate\, expert |
| Video Capture Resolution | 1080p FHD |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Remote Distance | 1000m |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Operating Instructions\, Batteries\, Camera\, Original Box\, Remote Controller |
| Material | Metal\, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Features | App-Controlled\, FPV Capable\, Integrated Camera\, Wi-Fi |
| Type | Airplane |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | YOAINGO |
Reviews
There are no reviews yet.