Description






100 in stock






| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Size | AN |
| Technical parameters | KV1100 |
| Model Number | SPECTER F411 12A AIO Flight Controller |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Remote Control Peripherals/Devices | Remote Controller |
| Upgrade Parts/Accessories | Flight Controller |
| RC Parts & Accs | F411 Flight Controller |
| Material | Composite Material |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
Reviews
There are no reviews yet.