Description
























































































| Weight | 7.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 38 × 23 cm |
| Brand Name | NONE |
| Recommend Age | 14+y |
| Is Electric | Lithium battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Resin, Plastic |
| Throttle servo | 3670 brushless motor 2850kv |
| Torque | Rc Car |
| Model Number | C8826 |
| Power Source | 11.1V 5200mAh |
| Controller Mode | MODE2 |
| Wheelbase | 300mm |
| Certification | CE |
| Tire Track | 250mm |
| Dimensions | 57.8*29.6*20.4CM |
| Remote Distance | 150m |
| Type | Car |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:10 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | Yes |
| Features | Remote Control |
| Power | 85KM/h |
| Charging Voltage | 11.1V |
| Design | Cars |
| Warning | Not for kids under 3 months |
| Warranty | Not for kids under 3 months |
| Control Channels | 4 channels |
| Steering servo | 21KG three-wire steel tooth digital waterproof servo |
| Flight Time | 10minutes |
| Color | Camouflage pink, Flame black red |
Reviews
There are no reviews yet.