Description
























































































| Weight | 1.200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 15 cm |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Is Electric | Lithium battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Throttle servo | / |
| Torque | / |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Wheelbase | 155.4mm |
| Certification | CE |
| Dimensions | 238x127x129mm |
| Remote Distance | 100m |
| Type | Car |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:18 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | Yes |
| Features | Remote Control |
| Power | / |
| Charging Voltage | 7.3v |
| Design | Cars |
| Warning | / |
| Warranty | / |
| Control Channels | 4 channels |
| Steering servo | / |
| Flight Time | 20min |
| Color | Red Grey, blue-green |
Reviews
There are no reviews yet.