Description




100 in stock




| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 9 cm |
| Nominal Voltage | Other |
| High-concerned chemical | None |
| Compatible Drone Brand | GoPro |
| Model Number | 8000mAh 60C 6S XT60 |
| Brand Name | IFLIGHT |
| Battery Type | Li-ion |
| Origin | Mainland China |
| Drones Accessories Type | Digital Battery |
Reviews
There are no reviews yet.