Description






















| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 18 × 5 cm |
| Is Electric | No Battery |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | Y |
| Is Batteries Included | Yes |
| Size | 135x86x27mm |
| Model Number | B6 V2 |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Assembled class |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery Charging Units |
| Upgrade Parts/Accessories | Charger |
| RC Parts & Accs | RC Balance Charger, RC Balance Charger |
| Material | Metal |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys, Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | None |
| Color | Black no Adapter, Black with Adapter, Gold no Adapter, Gold with Adapter |
Reviews
There are no reviews yet.