Description




























































| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 20 × 4 cm |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Screws |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Size | 133x87x33mm |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | W303 |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery Charging Units |
| Upgrade Parts/Accessories | charger |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Metal |
| Brand Name | U-Angel-1988 |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Color | B6 T plug, B6 Tamiya plug, B6 XT60 T, B6 XT60 plug, B6 small Tamiya plug, 12V 5A adapter |
Reviews
There are no reviews yet.